Gadgets, τεχνολογία κ.α

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Γυαλιά θα μεταφράζουν με υπότιτλους σε πραγματικό χρόνο, η είδηση........

Να υποθέσω πως αν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι θα είναι στυλ google translate ....?! lol

Συνημμένα

• google-translate-humorous-quotes.jpg
    google-translate-humorous-quotes.jpg
    28,6 KB · Προβολές: 17

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Για πόσο ακόμη η επιστημονική φαντασία σε βιβλία, ταινίες, σειρές θα είναι φαντασία....?!
Με τον ρυθμό που τεχνολογικά...."καλπάζουμε" όχι μόνο θα την φτάσουμε, αλλά θα την ξεπεράσουμε.

Πάρτε παράδειγμα τι κυκλοφορεί σε έντυπη, κινηματογραφική και τηλεοπτική μορφή και θα καταλάβετε πως στο θέμα της επιστημονικής φαντασίας έχουμε ...βαλτώσει. Δεν προσφέρεται κάτι καινούργιο, άσε που δεν αγγίζει καν την επιστήμη ότι υπάρχει, βλ. Moonfall, lost in space (tv), κ.α.

Ίσως η μόνη εξαίρεση το Brave New World

όπως μας έδειξε στη σειρά, μπορούσες να αλλάξεις ψηφιακά ρούχα, μαλλί, μακιγιάζ επιλέγοντας μέσα από τον ψηφιακό κατάλογο, ή μια πλούσια ψηφιακή γκαρνταρόμπα, και έτσι θα σ' έβλεπε ο άλλος. Τέρμα τα φίλτρα στις φωτογραφίες τέρμα...και εγώ δεν ξέρω τι......
Να υποθέσω πως σ' αυτή την περίπτωση, δλδ όπως το δείχνει η παραπάνω σειρά, θα μπει ένα τέλος στην κατάθλιψη...?!

Το παράκανα με την εισαγωγή και εγώ θέλω να μεταφέρω την παρακάτω είδηση.

BMW series 7 2023

Οθόνη 31'' σε διάταξη 32:9 με 8k ανάλυση για τους πίσω επιβάτες και στην απλή έκδοση, να υποθέσω, 18 ηχεία και 655w ενισχυτής!! Ενώ στην diamond έκδοση 36 ηχεία και 1.965w ενισχυτής!!!!

Ορίστε....?!?!?!

Στο σπίτι έχω ενισχυτή για το home cinema 550w και 6 ηχεία για το 5.1, καθώς για 7.1 και άνω θα πρέπει να έχω σαλόνι όσο το σπίτι, αν θέλω να έχω καλή ακουστική και να μπορώ να κυκλοφορώ χωρίς να ...σβαρνώ καλώδια.
Άσε που για μένα αν κάποιος χτίζει σήμερα σπίτι, εκτός από το ενεργειακό κ.α θα πρέπει να σκεφτεί και τις τεχνολογικές καινοτομίες, στα βασικά πια αυτό.
Και το αυτοκίνητο θα έχει ενισχυτή 1.965w και 36 ηχεία...?!?!

Αυτές οι οθόνες στα μπράτσα στις πίσω πόρτες......τι είναι....?!?!?!? Τρέλα......και υπάρχει και καλύτερο.....

Τους.....ήχους που συνοδεύουν τη λειτουργία του αυτοκινήτου, από την εκκίνηση ως τον ήχο που συνοδεύει την κίνηση, ο οποίος μάλιστα διαφοροποιείται ανάλογα με το πρόγραμμα οδήγησης, έχει συνθέσει .......ο Hans Zimmer...!!!! (όπως γράφουν στο άρθρο τους οι 4τροχοί)

Ε.......Ηντα 'πες μωρέ......?!?!?

Έχουν πέσει σαγόνια......

Αλήθεια, το μενού μετά απ' αυτό τι περιλαμβάνει........?!

Υ.Γ : Περιμένω απάντηση από την Audi με την ναυαρχίδα, την Α8.....άντε να δούμε που θα το φτάσουν με τις οθόνες!!
Και το γνωστό κλισέ.......μη τρακάρεις μ' αυτό το αυτοκίνητο και πας στον Μπάμπη, Μάκη, Μήτσο κ.α, τον μηχανικό να σου το φτιάξει......καλά εδώ αμφιβάλλω αν θα μπορεί να το φτιάξει η επίσημη αντιπροσωπεία της bmw. Οι μηχανικοί της Bmw, και των άλλων εταιρειών, δεν θα κάνουν πια απλά σεμινάρια για ότι νέο θα κυκλοφορεί η εταιρεία τους, για 4ετή και άνω εκπαίδευση τους βλέπω....μια ζωή στα θρανία...lol

Τελευταία επεξεργασία:

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Razer Hammerhead True Wireless (2nd Gen)

Τα ακουστικά είναι φοβερά, και σαν ήχος και σαν ......χρώμα! Ναι, από τα αφτιά σας θα εκπέμπονται και χρώματα και μπορείς να παίξεις μ' αυτά .........
Ειδικά τώρα που η τιμή τους έχει πέσει αρκετά

Είναι και vfm. Και αν νομίζετε πως vfm είναι ότι προσφέρεται κάτω των 40-30-20 € τότε κάνετε ένα μικρό λάθος. Και είναι ποιοτικό το λαθάκι που κάνετε.
Τα πήρα δώρο στην κόρη μου τον Μάρτιο και μέχρι τώρα ότι γράφουν στις αξιολογήσεις δεν ισχύει. Και στις συνομιλίες είναι καθαρά και στη μουσική είναι ...φοβερά. Το μπάσο της Razer, απλά δεν υπάρχει!! Εντάξει υπάρχει αλλά ως φαν της Razer μεροληπτώ.....

Προσέξτε, αναφέρομαι στα 2nd Gen και όχι σε X ή ότι άλλο κυκλοφορεί σε Razer Hammerhead True Wireless......

Μπλουζα Κάτω μέρος