TV News σε μια γραμμή....

• Έναρξη μίζας apla
  • Ημερομηνία έναρξης
  • Ετικέτες
    apla news

apla

Αρθρογράφος
Όλα τα νέα γύρω από την Επ.Φαντασία και οχι μόνο, που πρέπει να μάθετε, σε μια γραμμή........εαν έχετε και εσείς κάποιο νέο, γράψτε εδω.

Το CW ετοιμάζει νέα σειρά ΄'Superman & Lois " O Tyler Hoechlin, ο οποίος ξεκίνησε το ρόλο του Superman / Clark Kent στο Arrowverse , και η Elizabeth Tulloch, η οποία έκανε το ντεμπούτο της ως Lois στην περσινό crossover "Elseworlds", θα είναι οι πρωταγωνιστές.
elseworlds-superman-lois.jpg

Τελευταία επεξεργασία:

apla

Αρθρογράφος
Game of Thrones Spinoff: Απογοήτευσε ο πιλότος με την Naomi Watts . Σύμφωνα με πηγές,το HBO εξέτασε τον πιλότο κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού και δεν ενθουσιάστηκε με το αποτελέσμα.Τον έστειλαν για διορθώσεις αλλά και πάλι ο ο ανανεωμένος πιλότος απέτυχε να εντυπωσιάσει , οδηγώντας τους στην απόφαση να σταματήσουν...
game-of-thrones-prequel-series-night-king.jpg

apla

Αρθρογράφος
The InBetween Poster
The InBetween (2019– ): Δυο επεισόδια είδα και κατάλαβα οτι αυτό δεν περπατάει και δεν ανέφερα τίποτα.Πόσα άλλα ίδια θεάματα θα δούμε;Ακυρώθηκε λοιπόν και ησυχάσαμε.

apla

Αρθρογράφος
Arrow Poster
Arrow (2012– ):Mπορούσε να έλειπε η Φελίσιτυ από την τελευταία σεζον;Εγώ πάντως δεν το έχαψα ότι είχε αποχωρήσει πέρσι!Είναι δυνατόν;Κόλπα της παραγωγής για να αυξήσουν τα μερίδια!!Κανονικά λοιπόν και με τον νόμο.Πάρτε το χαμπάρι ΟΛΑ είναι μάρκετινγκ από το Α Ως το Ω.

apla

Αρθρογράφος
His Dark Materials Poster
His Dark Materials (2019– ):Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται!!Η εκπομπή έκανε πρεμιέρα στις 3/11 σε 700.000 συνολικά θεατές σε όλες τις πλατφόρμες premium cabler.Το ντεμπούτο δεν ήταν καλό,αν και αντιπροσωπεύει την καλύτερη πρεμιέρα της Δευτέρας σε όλες τις πλατφόρμες από τότε που το ΄Τσερνομπίλ΄ σάρωσε.Θα δούμε αν η σειρά θα μπορέσει να σταθεί πολύ καλύτερα διότι ήδη έχει πάρει έγκριση και για 2η σεζον.

apla

Αρθρογράφος
Blindspot Poster
Blindspot (2015– )

Η πέμπτη και τελευταία σεζόν, θα προβληθεί από το NBC, μέχρι το καλοκαίρι του 2020. Δεν έχει ανακοινωθεί συγκεκριμένη ημερομηνία πρεμιέρας, αλλά η σεζον του Blindspot θα είναι μικρότερη από προηγούμενες, καλύπτοντας μόνο 13 επεισόδια..

Τελευταία επεξεργασία:

apla

Αρθρογράφος
Goliath Poster
Goliath (2016– ) Το 2020 μας έρχεται η 4η σεζόν ,οποία θα είναι και η τελευταία αυτής της σειράς.΄Ηδη στην Ελλάδα έχουν μεταφρασθεί οι δύο και θα περιμένουμε και τις επόμενες.Εξαιρετικός ο Βilly Bob Thornton στο ρόλο του Billy McBride.......

Goliath Poster
Goliath (2016– ) Το 2020 μας έρχεται η 4η σεζόν ,οποία θα είναι και η τελευταία αυτής της σειράς.΄Ηδη στην Ελλάδα έχουν μεταφρασθεί οι δύο και θα περιμένουμε και τις επόμενες.Εξαιρετικός ο Βilly Bob Thornton στο ρόλο του Billy McBride.......
Η τρίτη έχει ξεκινήσει η μετάφρασή της και θα τη δείτε σύντομα!

apla

Αρθρογράφος
Ο Γητευτής Poster
The Witcher (2019–:Πρέπει να το αναφέρουμε, διότι έχει γίνει της μόδας σε πολλές σειρές πρίν καν παίξει η 1η σεζόν, να ανανεώνεται και για 2η.Τον ίδιο δρόμο λοιπόν ακολουθεί και το Witcher..

Τελευταία επεξεργασία:

apla

Αρθρογράφος
"Lord of the rings"
MV5BYzdmYWZhYjAtZDE5ZC00MmExLTljNTQtMzQ0MWU2OWVkNjQ5XkEyXkFqcGdeQXVyMzcyNjMxOTg@._V1_UX100_CR0...jpg

Η Amazon έδωσε το πράσινο φώς για την ανανέωση και για 2η σεζόν στην επερχόμενη σειρά "Lord of the Rings".
Η προετοιμασία για την πρώτη σεζόν του έργου, η οποία πρόκειται να κινηματογραφηθεί στη Νέα Ζηλανδία, βρίσκεται σε εξέλιξη - παρόλο που οι πηγές λένε ότι το πλήρες cast δεν έχει ακόμη οριστεί. Αρκετοί ηθοποιοί, όπως η Markella Kavenagh, ο Will Poulter και ο Joseph Mawle, έχουν ήδη υπογράψει.
Η σειρά "Lord of the Rings" αναπτύσσεται από την ομάδα των JD Payne και Patrick McKay. Επιπλέον, ο συνεργάτης του "Game of Thrones" Bryan Cogman έχει υπογράψει ως σύμβουλος παραγωγής.

Τελευταία επεξεργασία:

apla

Αρθρογράφος
Και όμως οι Vikings θα συνεχίσουν!!! Μέσα από το NETFLIX η συνέχεια.Το όνομα αυτής VIKINGS:VALHALLA.Η ιστορία θα μας πάει 100 χρόνια μπροστά μετά το τέλος της σειράς.

apla

Αρθρογράφος
Emergence Poster
Emergence (2019– ):Οταν έχεις να κάνεις με τηλεθεατές και μάλιστα απαιτητικούς τότε πέρνεις και το ρίσκο.Πέφτει η σειρά σε τηλεθέαση και τα νούμερα στο τέλος θα δόσουν την οποιαδήποτε λύση....Για αυτές τις ''παιδικές'' σειρές θα μιλήσουμε πολύ σύντομα...Τουλάχιστον στον χαρακτηρισμό της σειράς, ας έβαζαν "παιδική σειρά Επιστημονικής Φαντασίας".....ώστε ο τηλεθεατής να μην παραμυθιάζεται οτι θα δεί μια σοβαρή σειρά.

Τελευταία επεξεργασία:

apla

Αρθρογράφος
Servant Poster
Servant (2019– ): Tην μορφή χιονοστιβάδας πέρνουν οι σειρές που ανανεώνουν για 2η σεζόν πρίν καν προβληθεί η 1η!!! Servant S02 λοιπόν στα σκαριά!!!!

apla

Αρθρογράφος
Jack Ryan Poster
Jack Ryan (2018– ) Αν και ακόμα δεν έχει μεταφρασθεί η 2 σεζόν στην Ελλάδα και έχει πάρει ήδη πράσινο φώς και για 3η, τα νούμερα τηλεθέασης είναι συντριπτικά!!Η 2η σεζόν είναι μέσα στα καλύτερα προγράμματα του Amazon.
Σύμφωνα με τις μετρήσεις της Nielsen, η 2η σεζον είχε μέσο όρο ακροαματικότητας 4,6 εκατομμυρίων θεατών αν και είχε καθυστέρηση η πρεμιέρα μια εβδομάδα.Το επεισόδιο της πρεμιέρας της συγκέντρωσε 7,3 εκατομμύρια θεατές στην ίδια μέτρηση κατά τις πρώτες επτά ημέρες διαθεσιμότητάς του και ανήμερα της πρεμιέρας 950.000 τηλεθεατές. Αυτοί οι αριθμοί αντιπροσωπεύουν το μεγαλύτερο ποσοστό για σειρά του Amazon που μετράει η Nielsen.
Τα στοιχεία που κυκλοφόρησε η Nielsen δείχνουν επίσης ότι η 2η σεζόν είχε τηλεθέαση άνω των 9,2 εκατομμυρίων μοναδικών τηλεθεατών των ΗΠΑ, με το 45% περίπου του μέσου λεπτού ακροατηρίου τους κατά τις πρώτες επτά ημέρες να εγγράφονται στο δυναμικο κοινό 18-49.
Η 2η σεζόν ξεπέρασε εύκολα την πρώτη σύμφωνα με την Nielsen κατά 866.000 θεατές τουλάχιστον, παρακολουθώντας οποιοδήποτε επεισόδιο της 2ης σεζόν στην επίσημη πρεμιέρα της, έναντι 613.000 για την 1η σεζόν στην 31η Αυγούστου 2018.Αυτά πρός ενημέρωση για τρομερές σειρές που αργούν να μεταφρασθούν ή καθόλου.Τώρα το γιατί δεν.... μη ρωτάτε εμένα,ρωτήστε τους υποτιτλιστές και τις ομάδες τους!!!Εγω μια απλή αναφορά έκανα για μία εξαιρετική σειρά!!!!!!!

D

Deleted member 35

Μη εγγεγραμμένος
( Αυτά πρός ενημέρωση για τρομερές σειρές που αργούν να μεταφρασθούν ή καθόλου.Τώρα το γιατί δεν.... μη ρωτάτε εμένα,ρωτήστε τους υποτιτλιστές και τις ομάδες τους!!!Εγω μια απλή αναφορά έκανα για μία εξαιρετική σειρά!!!!!!! )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γιατί πολύ apla δεν κάνουν promotion, δεν πληρώνονται και δεν μεταφράζουν κάτι αγγαρεία.

Αν κάποια ομάδα το θέλει και της αρέσει θα το κάνει. Το ίδιο και με τους ανεξάρτητους μεταφραστές.

Αν κάποιος το ξεκινήσει και δεν έχει χρόνο θα το παρατήσει.

Και αν οι μεταφραστές δεν το είδαν ή το είδαν και δεν τους έκανε κλικ, πάλι δεν θα ασχοληθούν.

Μεταφράζουμε ό,τι μας αρέσει. Άλλοι το παρατάνε άμα δεν τους αρέσει, άλλοι το πάνε μέχρι τέλους κτλπ.

Τώρα ομάδες σε τορεντάδικα που τους νοιάζει να έχουν αποκλειστικά κατεβάσματα.... είναι κάτι άλλο.

Εκεί μπορεί να ασχοληθούν για τα downloads και να το παρέχουν αποκλειστικά στο τορεντάδικο τους.

Και κατά συνέπεια να πάει και στις διάφορες σελίδες.

Η να βγουν ( ριπαρισμένοι ) υπότιτλοι.

Η μπορεί κάποια ομάδα να μην έχει χρόνο και μετά όταν έχει χρόνο να το έχει ξεχάσει με τόσες σειρές.

Η μπορεί μεταφραστές από αυτές τις σελίδες να το μεταφράσουν αποκλειστικά για την σελίδα που ( δουλεύουν ).

Και υπάρχουν μεταφραστές σαν τον Antonino που γνωρίζει να μεταφράζει άψογα και με χρόνους..... και μεταφραστές που θέλεις κολλύριο για να διαβάσεις αυτό που έγραψαν η να πρέπει να πατάς Pause για να προλάβεις να διαβάσεις.

Τώρα το γιατί εμένα μου αρέσει και σε αυτούς ΟΛΟΥΣ που μεταφράζουν δεν τους αρέσει.... είναι καθαρά θέμα γούστου....και τύχης.

Ελπίζω να σου έλυσα απορίες.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D

Deleted member 35

Μη εγγεγραμμένος
Να σου πω και ένα παράπονο των ομάδων όλων λογικά.

Έχουν μια Α δυναμικότητα, ξέρεις πόσος κόσμος την ημέρα ζητάει σειρές και πόσος κόσμος λέει... Μου αρέσει αυτή η σειρά.... αν μάθαινα εγώ να βοηθήσω στον υποτιτλισμό;

Αν σκεφτείς ότι οι μεταφράσεις στις ομάδες γίνονται εθελοντικά και στο ελεύθερο χρόνο του κάθε ενός.

Και πόσος κόσμος περνάει μια βόλτα από αυτές τις ομάδες και λέει.... δεν κάθομαι εγώ να βγάλω τα μάτια μου θα την δω με Αγγλικούς.

apla

Αρθρογράφος
έχεις δίκιο σε όσα λές!! όμως λύσεις υπήρξαν και υπάρχουν και δεν θέλω να επεκταθώ.Άς αφήσουμε λοιπόν τα πράγματα να κυλούν ήρεμα και ωραία!!Επίσης χάρηκα που είσαι εδω και με κάποιο τρόπο συμμετέχεις στα κοινά.
Να σου πω και ένα παράπονο των ομάδων όλων λογικά.

Έχουν μια Α δυναμικότητα, ξέρεις πόσος κόσμος την ημέρα ζητάει σειρές και πόσος κόσμος λέει... Μου αρέσει αυτή η σειρά.... αν μάθαινα εγώ να βοηθήσω στον υποτιτλισμό;

Αν σκεφτείς ότι οι μεταφράσεις στις ομάδες γίνονται εθελοντικά και στο ελεύθερο χρόνο του κάθε ενός.

Και πόσος κόσμος περνάει μια βόλτα από αυτές τις ομάδες και λέει.... δεν κάθομαι εγώ να βγάλω τα μάτια μου θα την δω με Αγγλικούς.

Μπλουζα Κάτω μέρος