Έξυπνες, ωραίες κ.α Διαφημίσεις......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Μου ήρθε σαν ιδέα απ' αυτό που έγραψα για το Euro, οπότε ανατρέξτε εκεί για κάθε επεξήγηση.

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Επειδή όμως την παραπάνω διαφήμιση ήδη την έχω βάλει και σε άλλο θέμα, άλλη μια διαφήμιση για να τρέξουμε κι αυτό το θέμα κανονικά.

Όντως οι Έλληνες στον κόσμο.........

Όλα τα λεφτά ο Άγγλος ταξιτζής.......

• Μου αρέσει
Αντιδράσεις: trias

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Τα γνωστά μιας παγκόσμιας οικογένειας...:

Για τα καλά
"Από εμένα πήρε το παιδί", "Σε μένα έμοιασε το παιδί", "Την ομορφιά μου ή την εξυπνάδα από εμένα τα πήρε" κ.α.......

Για τα κακά
"Φτυστός/η εσύ είσαι" "Εμ φυσικά αφού έμοιασες στον/στην μπαμπά/μαμά", "Ίδιος ο πατέρας σου είσαι ή ίδια η μάνα σου" κ.α.......

Σε μια ωραία διαφήμιση.....

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Αθάνατη (?!) Ελληνίδα μάνα.......

Εκτός από την ζακέτα....Αν είσαι Έλληνας ξέρεις γιατί........

Συνημμένα

• bfbdd38b0a14bb21d0cdc30c8d296c19--funny-moments.jpg
    bfbdd38b0a14bb21d0cdc30c8d296c19--funny-moments.jpg
    22 KB · Προβολές: 21
  • c5e2675706d5f831decb51d397ca2d9a.jpg
    c5e2675706d5f831decb51d397ca2d9a.jpg
    46,3 KB · Προβολές: 24
  • images.jpg
    images.jpg
    9,2 KB · Προβολές: 16
  • jc0xtk.jpg
    jc0xtk.jpg
    42 KB · Προβολές: 21

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Δύο πολύ καλές διαφημίσεις συνδρομητικού καναλιού, αξέχαστες για την εφευρετικότητα τους και το γέλιο που πρόσφεραν. Είχαν γίνει και ατάκες στα στόματα αρκετών.......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Άλλη μια διαφήμιση που έγραψε στην ελληνική τηλεόραση καθώς το ......"τυχαίο, δεν νομίζω" ακόμα και τώρα το ακούς......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
"Ε jumbo που σας χρειάζεται" άλλη μια ατάκα στα χείλη πολλών Ελλήνων, ειδικά την περίοδο της κρίσης! Αλήθεια απ' αυτήν έχουμε βγει ή την έχουμε.....συνηθίσει?!

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Έχουμε euro είχαμε και τον........"Αγαπούλα", στο πούλμαν.....

Τι με 3 στόπερ που έβαλε ο Ντεσάν τους Γάλλους έναντίον των Ελβετών.......... Νίκας, Μανίκας, Λιάς, Καραμπαλίκας, Γενικολιάς, Βουρδουμπάς, Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας......Αυτό είναι σύστημα για ευρωπαϊκό ποδοσφαιρικό event......!!!!!

Διότι ο Εμπαπέ.... εντάξει το παλικάρι σήκωσε champions league, σιγά να μη κουραζόταν άλλο για την εθνική Γαλλίας, διακοπές θέλει το παιδί, αγάπη, φροντίδα και προδέρμ αυτά του λείπουν......οπότε τι χρειαζόταν η Γαλλία......

Ένας Πίου για τους Γάλλους βρε παιδιά.........(ψωνάρες Γάλλοι, πήγατε να παίξετε και euro......)

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Αναρωτιόμαστε ένα έθνος ολόκληρο, και όλος ο πλανήτης μαζί, αν η τραπ είναι μουσική ή όχι!?
Τι είναι αλήθεια η τραπ?!
Πως φτάσαμε στην τραπ?!
Γιατί οι νέοι σήμερα ακούν τραπ όταν οι παλαιότεροι νέοι άκουγαν rock και heavy, μουσικές που είχαν νόημα, χτυπούσαν το κατεστημένο, έδωσαν μια εναλλακτική στο τότε υποκριτικό κόσμο (πόλεμος βιετναμ, σκάνδαλα εκκλησίας, κ.α)?!

Η τραπ είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας σήμερα.
Φτάσαμε μέσα από την χιπ χοπ και ραπ, που ακόμα και αυτή είναι μουσική που μιλάει για πραγματικά προβλήματα.
Την ακούν διότι από την υποκρισία περάσαμε στη σαπίλα. Και δεν φταίει κανείς άλλος παρά ΕΜΕΙΣ, και τον κόσμο που παραδίδουμε στους επόμενους!
Δεν μας αρέσει η τραπ...?! Ας κοιταχτούμε τότε στον καθρέφτη και ας αναρωτηθούμε πόσο συμβάλαμε εμείς στην δημιουργία της! Σεξ, χρήμα, ναρκωτικά και .....όπλα, όλα για την ασφάλεια σας όταν ο πιτσαδόρος/ντελιβεράς έρχεται πιο γρήγορα από την αστυνομία όταν την καλείς!!!!

Η παρακάτω διαφήμιση δεν έχει/δείχνει.....όπλα αλλά το να αποκτήσει ένα άτομο ηθικό και ενάρετο σπίτι, εξοχικό και porsche cayenne πρέπει να κάνει "πόλεμο" με τον συνάνθρωπο του και αυτό αμέσως τον κάνει.....ανήθικο και χωρίς αρετές.

Η παρακάτω διαφήμιση δεν έχει ναρκωτικά αλλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά ....και ακούγονται πολλά στον χώρο του μόντελινγκ!

Η παρακάτω διαφήμιση είναι παράγωγο της τραπ και του κακού καπιταλισμού!

Ασπρόμαυρη αλλά το σήμα του δολαρίου και ο κίτρινος χρυσός ....βγάζουν μάτια!!

Από το sex, drugs and rock-n-roll στο sex, drugs, money and weapons.......αν το καλοσκεφτείτε δεν απέχουν τόσο πολύ.........

Υ.Γ Παρεμπιπτόντως η Simona Kust, θεά στο βίντεο, και μόνο σ' αυτό, ειδάλλως μοιάζει με παιδί προερχόμενο από χώρα που λιμοκτονεί!!

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Σήμα Καμπάνα......Από το 1995, που πρωτοπήρα κινητό μέχρι σήμερα, το ίδιο πρόβλημα.... "που έχει σήμα βρε παιδιά?".......και θέλουμε 5g!!! Εδώ δεν έχουμε 3g σε πολλά σημεία της χώρας θα έχουμε 5g......Δεν ζούμε όλοι στην αθήνα ή σε άλλες μεγάλες πόλεις, υπάρχει και η επαρχία!!! Κινητά όμως με τεχνολογία 5g θα πουλήσουν, και ο κάθε καρκαμπίλας θα τρέξει να πάρει , πρώτος ή ανάμεσα στους πρώτους θα νομίζει, 5g κινητό. Και να τα βίντεο με την ταχύτητα....δώστε like στον λαό και ελιά για φαγητό!!!!

Πρώτα το καλοκαιρινό, λόγω εποχής......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Αναφέρθηκα σε.......ληστείες, κλοπές στο θέμα "Διάφορες Προτάσεις" και θυμήθηκα την Πιο "επιτυχημένη" ληστεία όλων των εποχών....σε διαφήμιση.....

Παραθέτω την extended version διότι στο τέλος όλα τα λεφτά.......lol

"Ρε παιδιά, ελάτε να οργανωθούμε να κάνουμε μια ληστεία της προκοπής".......lol

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
α λα Ελληνικά.......από τον αστερίσκο στο wild wild country

Που σαι αδερφέ μου.....

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Οι μαθηματικοί υπολογισμοί του στυλ "ψιψιψίνια και τα κοκοψόψαρα" που έγραψα στο θέμα sci-fi......

"το χάσαμε το κορμί πατριώτη"

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Διαφήμιση πιο κατάλληλη από την παρακάτω, την οποία θυμήθηκα διαβάζοντας το θέμα "Διασκεδάζοντας στο fansubbers", δεν νομίζω να υπάρχει.....

"Μας έχετε τρελάνει, να φύγετε κύριε, να πάτε αλλού"
(το οποίο μπορεί να υπάρχουν κάποιοι/ες που θα λένε και για αρκετά άλλα μέλη εδώ μέσα....ε?)

"Βγάλε γλώσσα μόνο αν αξίζει τον κόπο"

Τελευταία επεξεργασία:

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Στην......"αιώνια κόντρα" πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας ή αλλιώς Αθηναίοι vs Θεσσαλονικείς και στα γνωστά

Καλαμάκι vs Σουβλάκι
Μπουγάτσα με κρέμα vs μπουγάτσα με ότι γεύση θέλεις.....

και άλλα πολλά

Η κατάλληλη απάντηση είναι μια, και ευτυχώς ή δυστυχώς την δίνουν οι Θεσσαλονικείς......

"Τι δεν καταλαβαίνεις?"

Εμείς βέβαια λίγο πιο πέρα προσθέτουμε και ένα ........"βε" ..........

"Α βε τι δεν καταλαβαίνεις"

Και για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα λόγω της διαφήμισης........

Η ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ δεν είναι Θεσσαλονικιώτικη ....είναι Σερραϊκή, ναι την έφεραν οι μικρασιάτες αλλά η μορφή που είναι σήμερα γνωστή, σ' όλη την Ελλάδα, πρωτοφτιάχτηκε στην Πεντάπολη Σερρών ή τέλος πάντων στην πόλη των Σερρών.
Παλιά, σχεδόν, κάθε πόλη είχε Σερραϊκό ή Σερραϊκόν μπουγατσάδικο!! Ρωτήστε τους γονείς σας ή παλαιότερους.
Και το 1/3 ή το 1/4 των κατοίκων της Θεσσαλονίκης είναι Σερραίοι.......οπότε καταστήματα άνοιξαν και στην Θεσσαλονίκη και νομίζουν τα ....."χαϊβάνια" οι Θεσσαλονικείς (χαριτολογώντας, τα μεταξύ μας πειράγματα οι βόρειοι) ότι η μπουγάτσα είναι και δική τους.......lol

Τελευταία επεξεργασία:

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Αφού έδωσα απάντηση σε μένα στο θέμα "Παράξενο-Διαφορετικό κι άλλο ταξίδι"..... ας βάλω και όλη τη διαφήμιση του κίτσου με την τασούλα εδώ......

Ωραία διαφήμιση......"Εχς ξιφύγ".......

Μπλουζα Κάτω μέρος