Χορευτικά και άλλα βίντεο.......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Riverdance ή αλλιώς Irish Tap Dance ή Irsih Step Dance......

Απολαυστικ-ότατοι.......

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Λεβεντιά - ξελεβεντιά αν ακούς κρητικά κάτι σε......ξεσηκώνει. Στα χορευτικά, αν και το είχα βάλει και στις μουσικές επιλογές για το Πάσχα. Με σύζυγο κρητικιά έχουμε αρκετούς.....ξεσηκωμούς σε γλέντια που γίνονται στο σπίτι, κι αλλού.........

Παραθέτω 2 βίντεο καθώς θέλω να τονίσω το εξής, ο Μαρτσάκης, αν ΔΕΝ σηκωθεί να χορέψει θα.......σκάσει.......😂

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Οι παραδοσιακοί χοροί, σ' όλον τον κόσμο, ακολουθούν γενικά, μια συγκεκριμένη και επαναλαμβανόμενη σειρά λίγων έως αρκετών βημάτων. Είναι ωραίοι, είναι παράδοση.

Στο παρακάτω χορευτικό βίντεο όμως, από τους The Royal Family, που είναι γκρούπ/ομάδα μαθητών χορού του The Palace Dance Studio

της Parris Goebel

έχουμε 4,50 χορευτικά λεπτά με μη επαναλαμβανόμενη σειρά βημάτων. Μια χορογραφία άξια προσοχής και θαυμασμού......

• Μου αρέσει
Αντιδράσεις: trias

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Δεν είναι.....δεινοί χορευτές όπως οι Royal Family, πήραν όμως στοιχεία από την παράδοση των Μογγόλων για ν' αυτοσχεδιάσουν ένα metal/rock τραγούδι των Hu.....εξαιρετικοί.....
(το έχω και στις μουσικές επιλογές, αλλά εδώ είναι πιο κατάλληλος χώρος για παράθεση)

Τηλέμαχος

Αρθρογράφος
Έχουμε τα tribute στον Michael Jackson έχουμε όμως και αυτό:

Αξιοπερίεργο είναι πως στα κορυφαία σχόλια (αν έχετε αυτά ως ταξινόμηση) το πρώτο ελληνικό σχόλιο πρέπει να κατέβεις αρκετά κάτω και είναι από κάποιον stefan petkof:

"Μπορεί να είμαι Βούλγαρος, αλλά μένω στην Ελλάδα για 16 χρόνια . Λατρεύω την ελληνική μουσική και τραγούδια και αυτό που βλέπω γεμίζει την καρδιά και την ψυχή μου."

Κλαίω μιλάμε......lol

(αρκετά δημοφιλές βίντεο στην αρχή της κρίσης)

Μπλουζα Κάτω μέρος