Μεταφράζεται bladesinger Subs Player Star Wars: The Bad Batch

  • 0
  • 0
  • 0
5,00 αστέρι (α)
5.00/5 1 Ψηφοφορίες

Είδος: Κινούμενα Σχέδια,Action & Adventure,Sci-Fi & Fantasy

Director: Dave Filoni

Πρώτη προβολή:

Last air date:

Show status: Returning Series

Περίληψη: Μια σκάρτη παρτίδα κλώνων πρέπει να βρει τον δρόμο της σε ένα γαλαξία που όλα αλλάζουν γρήγορα.
Star Wars: The Bad Batch

Δείτε το στο...

Show information in first post provided by The Movie Database
Αν και έχει ήδη μπει στην λίστα download, μιας και αφορά την περίοδο skywalker, οφείλω να τονίσω πως αν δεν πιάσουν, έστω σε animation, την παλιά δημοκρατία για να καταλάβουμε τι έγινε στον πόλεμο jedi - sith και jedi - mandalorians, είδαμε κάποιες σκηνές στα star wars clone wars και rebels, το μέλλον του star wars το βλέπω......μη κερδοφόρο. Είδαμε επίσης στις δοκιμασίες του yoda (the clone wars s06e11-12-13), και ψιλιαστήκαμε πως οι jedi και sith είναι η κατώτερη υλική έκφανση/εκδήλωση της Δύναμης, ακόμα και ο Bendu (στο rebels) είναι δυνατότερος από κάθε jedi-sith που έχει υπάρξει. Και επιτέλους ας βγάλουν μια ταινία με την Ahsoka μόνο φήμες ακούμε και διαβάζουμε, δεν την χορτάσαμε στους rebels.

p.s: μόνο σε παιχνίδια βλέπουμε την παλιά δημοκρατία.... Άσε που και την timeline την έχουν κάνει άνω-κάτω, συνεχώς αλλάζουμε την σειρά θέασης με εμβόλιμες ταινίες και σειρές....!!! (κάτι που έχει καταντήσει εκνευριστικό ειδικά με τα star trek....... άσχετο σχόλιο, τον πόνο μου γράφω...χαχαχα)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Τέλειο
Αντιδράσεις: trias
Φίλε μου, ο κόσμος του Star Wars ανήκει στον Bladesinger. Αυτός είναι ο ειδικός για όλα τα σχετικά. Προσωπικά, έχω δει τα πάντα εκτός από τα animation (δεν ξέρω γιατί με χαλάνε). Είναι μια από τις βασικές μου επιλογές για κινηματογράφο, αλλά τα αντιμετωπίζω ως ένα δίωρο που θα περάσω καλά. Από χαρακτήρες θυμάμαι μόνο τους βασικούς και κάθε ταινία την αντιμετωπίζω ξεχωριστά. Σίγουρα έχω χαθεί στο timeline, αλλά είναι κάτι που δεν με ενοχλεί. Για παράδειγμα, το mandalorian δεν κατάλαβα ακόμη (ούτε και το έψαξα) σε ποια εποχή διαδραματίζεται. Περιμένω, όμως, σαν τρελός τη συνέχεια, όποια κι αν είναι αυτή.
 
Φίλε μου, ο κόσμος του Star Wars ανήκει στον Bladesinger. Αυτός είναι ο ειδικός για όλα τα σχετικά. Προσωπικά, έχω δει τα πάντα εκτός από τα animation (δεν ξέρω γιατί με χαλάνε). Είναι μια από τις βασικές μου επιλογές για κινηματογράφο, αλλά τα αντιμετωπίζω ως ένα δίωρο που θα περάσω καλά. Από χαρακτήρες θυμάμαι μόνο τους βασικούς και κάθε ταινία την αντιμετωπίζω ξεχωριστά. Σίγουρα έχω χαθεί στο timeline, αλλά είναι κάτι που δεν με ενοχλεί. Για παράδειγμα, το mandalorian δεν κατάλαβα ακόμη (ούτε και το έψαξα) σε ποια εποχή διαδραματίζεται. Περιμένω, όμως, σαν τρελός τη συνέχεια, όποια κι αν είναι αυτή.
Δεν ξέρω ποιος είναι ο bladesinger, να υποθέσω πως είναι κάποιος πολύ γνωστός στην κοινότητα των subbers?! Συμμετείχα για λίγο στους neolera.....αλλά άστο, όχι μόνο δεν πρόλαβα να γνωρίσω κόσμο αλλά λόγω κάποιων .....συμπεριφορών, και δεν κρατάω το στόμα κλειστό ή αλλιώς με έξυνε το χέρι στο πληκτρολόγιο, έφαγα διαγραφή και δεν ξανασχολήθηκα με την κοινότητα. Θα ήθελα να διαβάσω την άποψη του bladesinger στο θέμα του star wars.....:)
 
Ο bladesinger είναι το παιδί που βγάζει υπότιτλους για ό,τι «κινείται» στον κόσμο του Star Wars, για αυτό και τον ανέφερα.
 
Δεν ξέρω ποιος είναι ο bladesinger, να υποθέσω πως είναι κάποιος πολύ γνωστός στην κοινότητα των subbers?! Συμμετείχα για λίγο στους neolera.....αλλά άστο, όχι μόνο δεν πρόλαβα να γνωρίσω κόσμο αλλά λόγω κάποιων .....συμπεριφορών, και δεν κρατάω το στόμα κλειστό ή αλλιώς με έξυνε το χέρι στο πληκτρολόγιο, έφαγα διαγραφή και δεν ξανασχολήθηκα με την κοινότητα. Θα ήθελα να διαβάσω την άποψη του bladesinger στο θέμα του star wars.....:)
Ο Bladesinger ήταν ο Έλληνας Darth Vader. Ένας μεγάλος φαν του Star Wars, που γνώριζε μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Είχε δει και είχε διαβάσει οτιδήποτε σχετικό, ταινίες, animation, κόμικς, τα πάντα. Πάνω απ' όλα, όμως, ήταν ένας πολύ καλός άνθρωπος και πολύ καλός φίλος, που θα μας λείψει πολύ και που θα θυμόμαστε για πάντα. Δυστυχώς, από χθες δεν είναι πιά κοντά μας, καθώς έχασε τη μάχη με τον καρκίνο. Ας αναπαυθεί η ψυχή του και καλό ταξίδι να έχει. Θα ζει για πάντα στη μνήμη μας.
Τη σειρά θα τη συνεχίσουν τα παιδιά εις μνήμην του, επειδή ήταν επιθυμία του να μεταφραστεί.
 
Ο Bladesinger ήταν ο Έλληνας Darth Vader. Ένας μεγάλος φαν του Star Wars, που γνώριζε μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Είχε δει και είχε διαβάσει οτιδήποτε σχετικό, ταινίες, animation, κόμικς, τα πάντα. Πάνω απ' όλα, όμως, ήταν ένας πολύ καλός άνθρωπος και πολύ καλός φίλος, που θα μας λείψει πολύ και που θα θυμόμαστε για πάντα. Δυστυχώς, από χθες δεν είναι πιά κοντά μας, καθώς έχασε τη μάχη με τον καρκίνο. Ας αναπαυθεί η ψυχή του και καλό ταξίδι να έχει. Θα ζει για πάντα στη μνήμη μας.
Τη σειρά θα τη συνεχίσουν τα παιδιά εις μνήμην του, επειδή ήταν επιθυμία του να μεταφραστεί.
Ζητώ συγγνώμη για την άγνοιά μου, και λυπάμαι για την απώλεια ενός τόσο αξιαγάπητου ανθρώπου απ' όσους τον γνώρισαν. Τα συλλυπητήριά μου σε συγγενείς και φίλους.....Ελπίζω όσοι ακολουθήσουν (ακολουθήσουμε) την αγάπη του, όχι μόνο για το σύμπαν του star wars αλλά για ότι μας αρέσει πραγματικά, να ανταποκριθούν (ανταποκριθούμε) κατάλληλα μιας κι απ' ότι κατάλαβα είχε ανεβάσει τον πήχη ψηλά.....
 
Ζητώ συγγνώμη για την άγνοιά μου, και λυπάμαι για την απώλεια ενός τόσο αξιαγάπητου ανθρώπου απ' όσους τον γνώρισαν. Τα συλλυπητήριά μου σε συγγενείς και φίλους.....Ελπίζω όσοι ακολουθήσουν (ακολουθήσουμε) την αγάπη του, όχι μόνο για το σύμπαν του star wars αλλά για ότι μας αρέσει πραγματικά, να ανταποκριθούν (ανταποκριθούμε) κατάλληλα μιας κι απ' ότι κατάλαβα είχε ανεβάσει τον πήχη ψηλά.....
Ευχαριστούμε, φίλε, να είσαι καλά.
 
Με τον φίλο, mikemyk, σκεφτήκαμε να φτιάξουμε ένα άρθρο στη μνήμη του bladesinger.
Αλλά τι καλύτερο μέρος από αυτή την ανάρτηση για να πούμε δύο λόγια για τον φίλο μας.

Φίλε Φώτη, δεν ξέρω σε ποιο σύμπαν βρίσκεσαι τώρα, αλλά εύχομαι να είσαι στο σύμπαν των Star Wars και να κάνεις παρέα με τον αγαπημένο σου Baby Yoda. Να φροντίσεις τον μικρό ή ίσως θα φροντίσει εκείνος εσένα. Και πού είσαι; Στείλε μας λίγη Δύναμη, την έχουμε ανάγκη.

Στο καλό, φίλε.
 
Όσα και να πω γι’ αυτόν τον άνθρωπο θα είναι πραγματικά λίγα. Ήταν ένα παιδί με αξίες, αστείος, χαμογελαστός και κυρίως, καλός φίλος. Φανατικός λάτρης του Star Wars, της Heavy Metal μουσικής και φυσικά του υποτιτλισμού. Γενικά, στον Φώτη άρεσε να ζει τη ζωή και να κάνει πράγματα που αγαπούσε. Γνωριστήκαμε μέσω της αγάπης μας για τον υποτιτλισμό, αλλά στην πορεία μάς ένωσαν πολλά περισσότερα πράγματα. Αγαπημένε μου φίλε και αδερφέ, ήμουν πολύ τυχερός που σε γνώρισα και που είχα την τιμή να είμαι φίλος σου. Θα θυμάμαι πάντα τα γέλια μας, τις συναυλίες μας και όσες καλές στιγμές περάσαμε μαζί. Θα σε αποχαιρετίσω με κάτι, που ξέρω ότι αγαπούσες.
Καλό ταξίδι, φιλαράκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σαν έναν φόρο τιμής στο Φώτη, διαθέτω εδώ τους υπότιτλους της 2ης σεζόν του Star War Rebels σε έκδοση BluRay, που συγχρόνισα για ιδία χρήση. Αν θέλουν τα παιδιά ας τους ανεβάσουν στον player. Εγώ δεν θα τους ανεβάσω πουθενά αλλού, μιας και το fansubbers ήταν το τελευταίο σάιτ με το οποίο συνεργάστηκε ο Φώτης.
 

Συνημμένα

  • Star.Wars.Rebels.S02.720p.BluRay.x264-SiNNERS.zip
    Star.Wars.Rebels.S02.720p.BluRay.x264-SiNNERS.zip
    187 KB · Προβολές: 150
Σαν έναν φόρο τιμής στο Φώτη
Να είμαστε καλά να θυμόμαστε τον φίλο μας.
Να τον θυμόμαστε και να μην τον ξεχάσουμε. Σίγουρα τα παιδιά που έκαναν και πολύ παρέα δεν θα τον ξεχάσουν. Αλλά και εμείς οι υπόλοιποι που γνωριστήκαμε μέσα από το χόμπι μας δεν πρόκειται να τον ξεχάσουμε και θα κάνουμε ό,τι είναι δυνατό να παραμείνει ζωντανό το ψευδώνυμο Bladesinger. Ήδη οι δύο πολύ καλοί του φίλοι συνεχίζουν στη μνήμη του τη σειρά που ξεκίνησε. Ο Gandalfas μοιράζεται με τον κόσμο κάτι που έκαναν μαζί. Εγώ με τη σειρά μου θα προσπαθήσω να ανεβάσω στον player όλη τη σειρά Star War Rebels σε έκδοση BluRay με παραπομπή στον Bladesinger, αν και θα ήθελα βοήθεια για όποιον το επιθυμεί.
Βέβαια, το λυπηρό είναι που ένας νέος άνθρωπος δεν είναι πια μαζί μας. Για αυτό, κύριοι, σας εύχομαι υγεία πάνω από όλα. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα.
 
Star Wars: The Bad Batch
Επεισόδιο 8
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 8
Κυκλοφορία: 2021-06-18

Guest stars: Corey Burton, Tina Huang, Ness Bautista, Daheli Hall, Bob Bergen, Gwendoline Yeo, Noshir Dalal, Seth Green
The Batch find themselves cornered on treacherous terrain.

Τα επεισόδια 1-8 online streaming στον Subs Player.
Star Wars: The Bad Batch
Επεισόδιο 9
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 9
Κυκλοφορία: 2021-06-25

Guest stars: Corey Burton, Bob Bergen, Gwendoline Yeo, Ming-Na Wen, Seth Green, Rena Owen
The Batch embark on a rescue mission.

online streaming στον Subs Player.
Star Wars: The Bad Batch
Επεισόδιο 10
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 10
Κυκλοφορία: 2021-07-02

Guest stars: Liam O'Brien, Shelby Young, Rhea Perlman, Sian Clifford, Sam Riegel, Alexander Siddig
The Batch has their ideology challenged.

Το 10ο επεισόδιο Star Wars: Bad Batch είναι διαθέσιμο στον Subs Player. Καλή θέαση.
Star Wars: The Bad Batch
Επεισόδιο 11
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 11
Κυκλοφορία: 2021-07-09

Guest stars: Robin Atkin Downes, Ferelith Young, Corey Burton, Vanessa Marshall, Shelby Young, Phil LaMarr, VyVy Nguyen, Noshir Dalal, C1-10P
As the seeds of rebellion foment on an outer rim world, the Empire schemes to squash it.

Το 11ο επεισόδιο Star Wars: Bad Batch είναι διαθέσιμο στον Subs Player. Καλή θέαση.
Πίσω
Μπλουζα Κάτω μέρος