Subs Player

Νέα έκδοση 2.0.2.2
Προτείνεται η εγκατάσταση της νέας έκδοσης. Καλό είναι να προηγηθεί πλήρης απεγκατάσταση και διαγραφή του φακέλου subs player από program files. Ο λόγος είναι πως βασίζεται σε νέα βιβλιοθήκη, γι' αυτό δεν θα υπάρξει έκδοση update.
 
Νέο update στην έκδοση 2.0.2.3
Εκτέλεση του update μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 2.0.2.2.
 
Νέο update στην έκδοση 2.0.2.4
Λόγω ενός σημαντικού λάθους οι προηγούμενες εκδόσεις θα απενεργοποιηθούν. Κατεβάστε τη νέα έκδοση ή αναβαθμίστε αν έχετε ήδη εγκαταστήσει την έκδοση 2.0.2.2
 
Νέο update στην έκδοση 2.0.2.5
1. Βελτιώσεις στη λειτουργικότητα. Ενσωμάτωση σε ένα κουμπί του Play/Pause και διακριτική ενημέρωση της κατάστασης.
2. Προσθήκη στίχων στα mp3 σας και αυτόματη αναπαραγωγή τους (αν υπάρχουν) στην κεντρική οθόνη του player. Μια λειτουργία ιδιαίτερα χρήσιμη σε όσους ξεχνούν στίχους...
 
Νέο update στην έκδοση 2.0.2.6
Βελτιώσεις στη λειτουργικότητα διορθώσεις λαθών που προέκυψαν από τις τελευταίες προσθήκες.
 
Νέα έκδοση 2.0.2.8
Με τις δικές σας, κυρίως, υποδείξεις βελτιώσαμε κάποια πράγματα και προσθέσαμε νέα.
1. Διαχείριση πλήκτρων (π.χ. spacebar για play/pause, ctrl+Enter για είσοδο/έξοδο σε πλήρη οθόνη κ.α.). Θα τα αναφέρω αναλυτικά στον οδηγό.
2. Νέα καρτέλα προσαρμογής υπότιτλου (Βίντεο > Προσαρμογή Υπότιτλου). Μπορείτε να ορίστε τη γραμματοσειρά της αρεσκείας σας, το μέγεθός της και το πάχος περιγράμματος. Αυτά θεώρησα τα πιο βασικά. Αν θέλει κάποιος κάτι άλλο, ας μου στείλει μήνυμα.
3. Με αυτή την αναβάθμιση, αν για οποιονδήποτε λόγο κλείσετε τον player ενώ έπαιζε βίντεο, η θέση που το αφήνετε αποθηκεύεται και όταν αποφασίστε να το ξαναδείτε θα αρχίσει από εκεί που το αφήσατε. Ισχύει για πάνω από 10 τελευταία που αφήσατε στη μέση. Αν θέλετε να καθαρίστε τη λίστα με τις θέσεις των βίντεο και να ξεκινούν όλα από την αρχή, «Αρχείο» > «Άδειασμα Μνήμης Αρχείων». Αν θέλετε μόνο το τρέχον, απλά πατάτε stop και ξαναρχίζει από την αρχή.
4. Μπορείτε να απενεργοποιήστε την μπάρα σε πλήρη οθόνη με δεξί κλικ και επιλογή «Χωρίς μπάρα σε πλήρη οθόνη» ή από το κεντρικό μενού «Προβολή» > «Χωρίς μπάρα σε πλήρη οθόνη».
Αυτά, και για οποιοδήποτε πρόβλημα έχετε, μου γράφετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Νέο update 2.0.2.9
Αισίως φτάσαμε τις 30 αναβαθμίσεις. Ως νέα εφαρμογή είναι λογικό. Από εδώ και πέρα, όμως, θα αρχίσουν να αραιώνουν. Ο λόγος είναι απλός. Ό,τι πίστευα πως χρειάζεται ένας media player, νομίζω πως το έχει.
Στη νέα αναβάθμιση έγιναν διορθώσεις σε λαθάκια (π.χ. η ένταση του ήχου σε θέαση στην τηλεόραση) και βελτιώσεις, κυρίως στη Λίστα Αναπαραγωγής ή οποία πλέον πρέπει να παίζει μια χαρά. Δόθηκε ιδιαίτερη προσοχή στην αποθήκευση πληροφοριών id3v2 στα αρχεία μουσικής. Νομίζω ότι παίζει άψογα και αποθηκεύει ακόμη κι αν παίζει το αρχείο.
Βέβαια, δεν λείπουν και τα καινούρια στοιχεία, όπως η αποθήκευση λίστας και η φόρτωσή της όταν το επιθυμείτε.
 
Νέο update 2.0.3.0
Απαραίτητη αναβάθμιση λόγω προβλήματος ημερολογιακής ταξινόμησης στα αμερικανικά windows και γενικά στα windows με μορφή ημερομηνίας MM/DD/YYYY. Το πρόβλημα διορθώθηκε και έγιναν και άλλες βελτιώσεις.
Προστέθηκε στο μενού (δεξί κλικ) της Λίστας Αναπαραγωγής, δυνατότητα άμεσου ανοίγματος φακέλου αρχείου της Λίστας.
Βελτίωση του Subs Explorer.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Νέο update 2.0.3.1
Βελτιστοποίηση του Subs Explorer και νέα δυνατότητα για χρονική μετατόπιση υπότιτλου (+/- 10''). Τη νέα δυνατότητα θα τη βρείτε στο μενού Βίντεο > Προσαρμογή Υπότιτλου.
 
Νέο update 2.0.3.2
Επειδή η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Βελτιώθηκαν κάποιες ατέλειες. Νομίζω, πλέον, πως αυτό που υπόσχεται ότι κάνει ο player, το κάνει καλά. Ελπίζω να τον υποστηρίξετε και να τον κάνετε τον βασικό σας media player. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλους και έχει και το κάτι διαφορετικό που δεν έχουν οι άλλοι.
 
Νέο update 2.0.3.2
Επειδή η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Βελτιώθηκαν κάποιες ατέλειες. Νομίζω, πλέον, πως αυτό που υπόσχεται ότι κάνει ο player, το κάνει καλά. Ελπίζω να τον υποστηρίξετε και να τον κάνετε τον βασικό σας media player. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλους και έχει και το κάτι διαφορετικό που δεν έχουν οι άλλοι.

ο player ειναι παρα πολυ καλος φιλε..μπραβο για την δουλεια σου!
 
ο player ειναι παρα πολυ καλος φιλε..μπραβο για την δουλεια σου!
Ευχαριστώ, φίλε. Η αναγνώριση από όσους τον χρησιμοποιείτε είναι τα εύσημα για εμάς. Και δράττομαι της ευκαιρίας για να πω πως οι υποτιτλιστές τελικά και μπορούν και έχουν τις γνώσεις να πάνε το χόμπι τους ένα επίπεδο παραπάνω. Με σεβασμό στους θεατές, στο ίδιο τους το χόμπι, αλλά και στους εμπλεκόμενους στην παραγωγή θεάματος. Ασχέτως αν αυτό δεν έχει γίνει αντιληπτό από όλους. Ακόμα, τουλάχιστον...
 
Νέα έκδοση 2.0.3.4 (απαραίτητη)
Απαραίτητη η εγκατάστασή της. Διορθώθηκαν θέματα ασφάλειας, βελτιώθηκαν η online αναπαραγωγή και άλλες λειτουργίες μικρότερης σημασίας. Δεν λείπουν και τα νέα στοιχεία.
1. Προστέθηκαν δύο νέες μέθοδοι streaming, καθώς και άλλες δύο που επιτρέπουν τη θέαση και στο monitor του υπολογιστή.
2. Προστέθηκε deinterlacing. Default λειτουργία στο αυτόματο.
3. Προστέθηκε δυνατότητα snapshot με αυτόματη αποθήκευση της εικόνας στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή σε μορφή jpg.
Οι παλαιότερες εκδόσεις θα απενεργοποιηθούν.
 
Προσπαθώ φίλε μου. Από τη στιγμή που σας «αναγκάζω» να βλέπετε κάτι μόνο από αυτόν τον Player, θέλω να μην του λείπει τίποτα και να παίζει χωρίς να προβληματίζει και στην καλύτερη ποιότητα.
 
  • Τέλειο
Αντιδράσεις: Bobcat
Πίσω
Μπλουζα Κάτω μέρος