---------

Πολύ σωστό άρθρο και συμφωνώ 100%

Άλλα πρέπει να καταλάβεις ότι μιλάμε για κοινότητες και όχι βασίλεια.

Εγώ υποστήριξα το Add on και εδώ και στην κοινότητα μου γιατί πιστεύω ότι είναι σωστό.

Δεν πέρασε όμως η γνώμη μου καθώς συζητάμε με ψήφο και όχι με διαταγές.

Το έγραψα να το ξαναγράψω και εδώ.

Καλέστε τις κοινότητες να συζητήσουν, αλλά θα το κάνουν;

Στα 10 χρόνια του Fan subbing αυτό δεν έγινε ποτέ πάντως.
 
Τις ομάδες τις ξέρετε, ανοίξτε ένα prive και καλέστε τους.
 
Το add on θα ξαναβγεί και πολύ βελτιωμένο, τόσο ο πλέιερ, όσο και ο encoder. Θα το δεις. Το φόρουμ όμως δεν είναι ο πλέιερ. Το φόρουμ απευθύνεται σε όσους έχουν το μικρόβιο του κινηματογράφου, της τηλεόρασης και του υποτιτλισμού. Πρέπει να ψηφίστε δηλαδή για να υποστηρίξτε το σπίτι σας επί της ουσίας; Εντάξει, κάποιο ρόλο παίζουν και οι ομάδες, αλλά ο καθένας έχει την προσωπικότητά του και τις απόψεις του. Θα τον περιορίσει η ομάδα; Τι ομάδα είναι αυτή που έχει τέτοιες τάσεις; Στην τελική δεν σας είπε κανείς να αποκτήστε συμπαίκτες. Εδώ σας θέλουμε όλους μαζί και ξεχωριστά τον καθέναν.
Ναι, κάπου έχει δίκιο ο apla ότι το θέμα πάει να καταντήσει ατέρμονο, αλλά ο στόχος ήταν και παραμένει μονοσήμαντος. Να μαζευτούμε όλοι σε ένα σπίτι που δεν ανταγωνίζεται κανέναν, να ανταλλάσσουμε απόψεις, να συμμετέχουμε, να κάνουμε καλύτερη και βιώσιμη την κοινότητα.
Προσωπικά, δεν το βρίσκω ως λύση την πρόσκληση σε πριβέ. Δηλαδή, τι υπάρχει προς συζήτηση που πρέπει να μείνει και κρυφό; Δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν να έρθει στην παρέα μας, ούτε θέλουμε να επιβάλλουμε οποιονδήποτε κανόνα.
Βέβαια, αν κάποιος άλλος έχει διαφορετική άποψη, ελεύθερα.... όπως πάντα.
 
Δεν τα ξέρω όλα ούτε είμαι παντογνώστης.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όλοι μας έχουμε μπει στα "χωράφια του άλλου" με γνώμονα ότι μεταφράζουμε αυτό που μας αρέσει.

Πρέπει να καταλάβεις ότι αυτό δεν συνέβηκε για πρώτη φορά με τις διπλό τριπλό μεταφράσεις.

Και προσωπικά δεν πιστεύω λόγω διαφωνιών στο παρελθόν να ερχόταν κάποια ομάδα.

Άλλα δεν μπορώ να βλέπω σαν μέλος άλλης ομάδας, παράπονά μόνο για μια ομάδα, συμβαίνει και στους υπόλοιπους.

Εγώ πρότεινα κάτι που έχει ουσία από το να λέμε απλός τα παράπονα μας πάντως.
 
Να πω και μια καφρίλα;

Το Yellowstone είναι σειρά του Ντίμι. Αυτός την ανακάλυψε.
 
Ό,τι έγραψα δεν έχει κανενός είδους μομφή για κανέναν. Δεν απευθύνομαι μόνο στους vip, αλλά σε όλες τις ομάδες και στον καθένα ξεχωριστά.
Κόντρες και τέτοια δεν με αγγίζουν, ούτε και δίνω σημασία. Σέβομαι τις απόψεις όλων.
 
Πίσω
Μπλουζα Κάτω μέρος