Featured
  • 0
  • 0
  • 0
4,75 αστέρι (α)
4.75/5 4 Ψηφοφορίες

Είδος: Ντοκυμαντέρ

Πρώτη προβολή:

Last air date:

Show status: Ended

Περίληψη: Δείτε σε πέντε επεισόδια, πώς οι δυνάμεις της φύσης, συμπεριλαμβανομένης της δύναμης του Ήλιου ή ακόμα και των ανθρώπων, οδηγούν και διαμορφώνουν τη ζωή στη Γη.
A Perfect Planet

Εταιρείες Παραγωγής

Δίκτυα

Δείτε το στο...

Show information in first post provided by The Movie Database
A Perfect Planet
Ηφαίστεια
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 1
Κυκλοφορία: 2021-01-03

Μια ματιά στο πώς χωρίς ηφαίστεια, δεν θα υπήρχε ζωή στη Γη. Αν και καταστροφικό, το μάγμα από τον τετηγμένο πυρήνα του πλανήτη χτίζει έδαφος και η πλούσια σε ορυκτά τέφρα από τις εκρήξεις γονιμοποιεί την επιφάνεια.

Το πρώτο επεισόδιο είναι διαθέσιμο για προβολή.
Ελπίζουμε να το απολαύσετε όσο κι εμείς.
A Perfect Planet
Ο Ήλιος
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 2
Κυκλοφορία: 2021-01-10

Από τους παγωμένους πόλους έως τις ερήμους, σε αυτό το επεισόδιο δείτε πώς τα ζώα έχουν βρει στρατηγικές για να επιβιώσουν από τις ανομοιογενείς ποσότητες ηλιακού φωτός που πέφτουν στον πλανήτη μας.

Άλλο ένα εκπληκτικό επεισόδιο διαθέσιμο στον Subs Player.
A Perfect Planet
Ο Καιρός
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 3
Κυκλοφορία: 2021-01-17

Ο καιρός ελέγχει την κατανομή του γλυκού νερού γύρω από τον πλανήτη μας. Με τη σειρά του, διαμορφώνει τις ζωές των ζώων σε όλο τον κόσμο, αυξάνοντας μια απίστευτη ποικιλία ειδών και οικοτόπων.

  • Μου αρέσει
Αντιδράσεις: Bobcat
A Perfect Planet
Οι Ωκεανοί
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 4
Κυκλοφορία: 2021-01-24

Δεν υπάρχουν πέντε ξεχωριστοί ωκεανοί, αλλά ένας. Τα νερά του συνδέονται με ισχυρές δυνάμεις που τα κρατούν σε κίνηση. Αυτή η συνεχής ανάμιξη είναι ζωτικής σημασίας για την υγεία των ωκεανών και τη θαλάσσια ζωή.

  • Μου αρέσει
Αντιδράσεις: Bobcat
A Perfect Planet
Οι Άνθρωποι
Σεζόν: 1
Επεισόδιο: 5
Κυκλοφορία: 2021-01-31

Οι άνθρωποι αλλάζουν τον πλανήτη μας τόσο γρήγορα, επηρεάζουν τα συστήματα υποστήριξης της γης: Τον καιρό μας, τους ωκεανούς μας και τον ζωντανό κόσμο.

Το τελευταίο επεισόδιο του καταπληκτικού αυτού ντοκιμαντέρ ολοκληρώθηκε και είναι στη διάθεσή σας online στον Subs Player.
  • Τέλειο
Αντιδράσεις: trias
Λίγα λόγια για όσους δεν το είδαν ακόμη.
Αν τα 4 πρώτα μέρη αξίζει κάποιος να τα δει, πέρα από τις γνώσεις που θα αποκομίσει, για την εκπληκτική φωτογραφία, τα εντυπωσιακά πλάνα και την άψογη σκηνοθεσία που σε μαγνητίζουν, το πέμπτο μέρος (το τελευταίο, δηλαδή) δεν πρέπει να το χάσετε. Χωρίς φανφαρισμούς και υστερίες, μας περιγράφει την κατάσταση που βρίσκεται ο πλανήτης, τι κάνουν μια χούφτα άνθρωποι και πώς για να τον σώσουν και τι οφείλουμε να κάνουμε όλοι μας. Δεν είναι ένα απλό οικολογικό μήνυμα, αλλά μια σοβαρή πρόταση βιώσιμης λύσης. Με απλό τρόπο και παραδείγματα μας οδηγεί ώστε να αντιληφθούμε το πρόβλημα και μας παρουσιάζει τις μικρής κλίμακας λύσεις που μπορούν να υιοθετηθούν από όλους μας.
Αν δεν είστε ιδιαίτερα φίλοι των ντοκιμαντέρ, δείτε έστω και το τελευταίο μέρος του.
Η επιλογή του προς μετάφραση δεν ήταν τυχαία και αυτή έγινε με τους αυστηρότερους κανόνες υποτιτλισμού για τη δική σας ευχαρίστηση.
Καλή σας θέαση.
 
Χαίρετε,
Είμαι νέος χρήστης και δε ξέρω πώς λειτουργεί η σελίδα. Είμαι συνδεδεμένος από κινητό και δεν βρίσκω που πρέπει να πατήσω ώστε να δω τα επεισόδια. Μπορώ να τα δω από κινητό και που πρέπει να πατήσω;
Ευχαριστώ πολύ
 
@ΓιώργοςTv τα βλέπεις από τον subs player που είναι windows media player, με δυνατότητα μετάδοσης μέσω του οικιακού σου δικτύου σε συσκευές android. Περισσότερα εδώ
 
Πίσω
Μπλουζα Κάτω μέρος