Επεσε το Subz.xyz ?

Ποσα χρονια ασχολεισαι; μιλας για προσφατα αν τα εκανε αυτα..ncis, ncis new orleans, vera, endeavour κλπ αυτες τις βλεπω και τις ξερω υπηρχαν και πολλές αλλες που δεν παρακολουθούσα..οτι και να πεις εχει αφησει ιστορια..και δεν θελω να αναφερω παιδια που με αυτα που εμαθαν εκει ασχοληθηκαν επαγγελματικα μετεπειτα.. οι προσωπικες εμπαθειες δεν πρεπει να μας κάνουν να χάνουμε το δασος.. γιατι αλλη εξηγηση δεν μπορω να δωσω σε αυτο το κειμενο.. δεν ειπα οτι ειναι αγιος κανεις μας δεν ειναι.. προσωπικα δεν με ειχε βλαψει.. αλλα δεν μπορω να χωνεψω ουτε με σοδα τετοιες επιθεσεις.. για κανεναν.. ουτε και για σένα αν τις ελεγε καποιος.
 
Εγώ αυτά που λέω τα είδα στα 2,5 χρόνια που ασχολούμαι με τον υποτιτλισμό και αν ήταν επάνω η σελίδα θα μπορούσα να στο αποδείξω.

Για το ότι επί 2,5 χρόνια έκανε έτσι θα μπορούσαν και άλλοι εδώ μέσα να στο πούνε ( αν έχουν την διάθεση ).
 
Μιλαω για εποχη που επαιζαν μπαλα 2 σελιδες σε σειρες τελευταια δεν εχω ασχοληθει δεν ξερω τι εκανε..και το ξερεις..αλλα ειπαμε το λιθαρακι ειτε ο ιδιος ειτε με πλατες αλλων ο κοσμος εβλεπε..
 
Επειδή εγώ παίζω μπάλα από όταν ήμασταν καλά-καλά δυο σελίδες με τα διαφορά κατά καιρούς nicknames μου, παλιότερα προσέφεραν έργο. Έχουν «σπάσει» δυο φορές οι subz. Έφυγε το μισό subz κι έγινε subzworld. Και μετά, από αυτούς τους μίσους που έμειναν στο subz, τότε που λεγόταν subztv.club, οι περισσότεροι έκαναν πραξικόπημα και πήραν στα χέρια τους τη σελίδα. Και αυτοί οι ελάχιστοι που εκδιώχθηκαν άνοιξαν το subz.xyz.
Μπορεί να ανήκω στο xsubs.tv, αλλά μαθαίναμε τα πάντα. Και μας γίνονταν και επιθετικές/εριστικές, ακόμη κι απειλητικές προτάσεις.
Και για να έσπασαν εν τελει στα τρία, πάλι κάτι αποδεικνύει, χωρίς καν να χρειάζεται να προβώ σε περισσότερα.
 
Εγώ εμφανίστηκα από σπόντα....2 μέρες μετά το "πραξικόπημα".

Δεν πήρα μέρος σε αυτό, αλλά αν με ρωτάγατε τότε, θα ήμουν σύμφωνος για μια νέα αρχή.

Ακολούθησα στο βιπς γιατί αυτό ήταν μια νέα αρχή και συμφωνούσα.

Δεν έχω πάρει μέρος σε οποιαδήποτε πρόταση στο xsubs.

Τους λόγους τους οποίους έφυγα, προσωπικά, τους αναφέρω στο nicname και στην υπογραφή μου.

Το μόνο που δικαιολογώ ίσως τον χυζ, είναι ότι βρέθηκα εν μέσω διαμάχης και " με πήρε η μπάλα".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή διάβασα στον Τύπο ότι έρχεται το τέλος πολύ σύντομα, με υπουργική απόφαση όλων των Ελληνικών sites για παράνομο download,streaming και υποτίτλους,νομίζω ότι τα λόγια περιττεύουν.Σε λίγο απ'οτι φαίνεται οι υπότιτλοι θα ανεβαίνουν μόνο στους players απο τον καθένα προσωπικά.Σκεφτείτε λοιπόν το επόμενο βήμα...................
 
Εγώ θα πάω Χαβάϊ να ψαρεύω για τα υπόλοιπα χρόνια μου.
 
Εγώ έκλεισα θέση δίπλα στην adespoti εδώ και καιρό! Είμαι εύκολος, ένα πιάτο φαγητό και δεν πιάνω πολύ χώρο!!
παρείτσα, τσιγαρα να μας φερνουν μαλμπουρακι κατα προτιμηση:p:ROFLMAO:
 
Δεν πρεπει να ξεχναμε τους αλλους ειτε λιγο ειτε πολυ εχουν προσφερει εστω και το λιθαρακι και δεν θεωρω η σελιδα του Νωντα να μην εχει προσφερει τιποτα, απεναντίας, απο εκει ξεκινησαν πολλες ομαδες υποτιτλιστων, παιδια που δεν ειχαν ιδεα και εμαθαν.. ασχετα μετα αν απο δικο τους μεράκι εγιναν καλύτεροι ή εφυγαν γιατι δεν τα βρηκαν για τον Α ή Β λόγο, δεν με αφορά, δεν ειναι μικρη απώλεια..λιγες σελιδες εχουν μεινει.. λίγοι μεταφραστες, ολα συρρικνώνονται και δεν αντικαθιστώνται το καθετί είναι μοναδικο.
Συμφωνώ απόλυτα και το θέμα είναι ότι μετέφραζε και καινούργιες σειρές ίσως και ποιο πολλές απο το subzworld για παράδειγμα που ενώθηκε στην ουσία με το xsubs αλλά που ακόμα και μαζί η παραγωγή τους έχει μειωθεί στο ελάχιστο σε σχέση τουλάχιστον και με πριν 3 χρόνια . Το ουσιαστικό είναι άλλο μειώνονται δραμματικά τα άτομα που έχουν διάθεση να μεταφράζουν κάτι που έχει ως αποτέλεσμα καλές σειρές αλλά και ταινίες να μην μεταφράζονται ποτέ και το ακόμα χειρότερο μερικές πολύ καλές όπως για παράδειγμα το Mayans του FX και το Power του Starz να μένουν στην μέση σε κάποιο τυχαίο επισόδειο . Αυτό είναι το βασικό μειώνονται δραματικά τα άτομα που έχουν διάθεση να μεταφράζουν πριν 3 η και 4 χρόνια δεν ξέφευγε καλή σειρά αμετάφραστη τώρα υπάρχουν δεκάδες
 
Αυτό είναι το βασικό μειώνονται δραματικά τα άτομα που έχουν διάθεση να μεταφράζουν πριν 3 η και 4 χρόνια δεν ξέφευγε καλή σειρά αμετάφραστη τώρα υπάρχουν δεκάδες
Γι αυτό έγινε το φόρουμ. Για νέα άτομα που έχουν όρεξη και δεν ξέρουν πως να αρχίσουν. Έχουμε ελεύθερους τους οδηγούς για τα πρώτα βήματα. Το θέμα είναι πως και έτσι, δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον. Φταίνε πολλά πράγματα φίλε μου και όχι το ότι έκλεισε μια σελίδα. Που είναι αυτοί που μετέφραζαν εκεί; Παντρεμένοι με τη σελίδα ήταν; Δεν μπορούν να συνεχίσουν αυτό που έκαναν; Αν ανέβαζαν τη δουλειά τους οπουδήποτε αλλού θα ήταν πρόβλημα; Οπότε μην βλέπω να γράφετε πως είχε παραγωγή η σελίδα. Υπήρχαν άτομα από πίσω που τώρα, όπως λέτε, έχουν εξαφανιστεί.
 
Συμφωνώ απόλυτα και το θέμα είναι ότι μετέφραζε και καινούργιες σειρές ίσως και ποιο πολλές απο το subzworld για παράδειγμα που ενώθηκε στην ουσία με το xsubs αλλά που ακόμα και μαζί η παραγωγή τους έχει μειωθεί στο ελάχιστο σε σχέση τουλάχιστον και με πριν 3 χρόνια . Το ουσιαστικό είναι άλλο μειώνονται δραμματικά τα άτομα που έχουν διάθεση να μεταφράζουν κάτι που έχει ως αποτέλεσμα καλές σειρές αλλά και ταινίες να μην μεταφράζονται ποτέ και το ακόμα χειρότερο μερικές πολύ καλές όπως για παράδειγμα το Mayans του FX και το Power του Starz να μένουν στην μέση σε κάποιο τυχαίο επισόδειο . Αυτό είναι το βασικό μειώνονται δραματικά τα άτομα που έχουν διάθεση να μεταφράζουν πριν 3 η και 4 χρόνια δεν ξέφευγε καλή σειρά αμετάφραστη τώρα υπάρχουν δεκάδες
ολα αυτα τα σαιτ με τα subz και τα παραγωγα με μπουρδουκλωνουν δεν θυμαμαι ποιο ηταν το καθενα.. ξερω μονο σαν Νωντας κ ομαδες του ειχαν προσφερει στον χωρο του διαμοιρασμου.

Όπως και πολλα παιδια που ήταν σε κομμάτι ταινιών κ εχουν σταματησει, τους ξεχνας; οχι βεβαια η απουσια τους δεν μπορει να αναπληρωθεί...
εξού κ πολλες ταινιες αμεταφραστες

η σειρα οσο ευκολη κι αν νομίζει ο θεατης οτι ειναι, ειναι πολυ πιο δυσκολη απο μια ταινια, κάνοντας με Vips εχω μια καλυτερη εικονα πλέον, ασχετως με το αψογο srt που θα βγαλουν εξω υπαρχουν μερες συγκεκριμενες που βγανουν και πρεπει να εισαι σε αναμονη να την βγάλεις, σε ενα παρτ 120 γραμμων προσωπικα μπορει να κανω και 2 ωρες χωρις προγραμμα, αν μπει σε προγραμμα θα δεις το ουρανιο τοξο μαζεμενο ισως και σε αλλες αποχρωσεις που δεν γνώριζες συν τα διαμαντακια μου που θα εχει μεσα, που αυτα θα τα παρει η Μυρτω και θα τα σωσει ή Λιτσααρβ η Τονια ή Αντζελινα η ο Μαγος κλπ κλπ και επί την ευκαιρια αν κ δεν θα το δουν τους ευχαριστω.

Πως μετα να μην παρατανε αλλα παιδια σειρες που ξεκινάνε οταν βλέπουν τι παλουκι ειναι; εκει θελω να καταληξω...

Και τωρα που σφιγγουν οι κwλοι; αν αλλαξει-ξε νομοθεσια και επηρεαζει και srt εγω ταινια δεν κάνω οσο κι αν το λαχταρω. Να διακινδυνεψω την οικογενεια μου για έναν κάλο; Ας την δουν με αγγλικους.. το πολυ πολυ θα μεταφραζουμε και θα τα πασαρουμε ο ενας στον αλλον :Ρ Αλλαζουν τα πραγματα ολο και περισσότερο θα μενουν αμεταφραστα.. γιατι η πειρατεια ξεφυγε πολυ...

Δεν εχει σημασια αν κάποιος που κανει μια μεταφραση το κανει αφιλοκερδως και το διαμοιραζει σε ενα υποτιτλαδικο ο καθενας που το παιρνει μετα τι κάνει καιει την νομοθεσια όμως και θα μας παρει μπάλα ολους. Μακαρι να διαψευστω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Μου αρέσει
Αντιδράσεις: trias
ολα αυτα τα σαιτ με τα subz και τα παραγωγα με μπουρδουκλωνουν δεν θυμαμαι ποιο ηταν το καθενα.. ξερω μονο σαν Νωντας κ ομαδες του ειχαν προσφερει στον χωρο του διαμοιρασμου.

Όπως και πολλα παιδια που ήταν σε κομμάτι ταινιών κ εχουν σταματησει, τους ξεχνας; οχι βεβαια η απουσια τους δεν μπορει να αναπληρωθεί...
εξού κ πολλες ταινιες αμεταφραστες

η σειρα οσο ευκολη κι αν νομίζει ο θεατης οτι ειναι, ειναι πολυ πιο δυσκολη απο μια ταινια, κάνοντας με Vips εχω μια καλυτερη εικονα πλέον, ασχετως με το αψογο srt που θα βγαλουν εξω υπαρχουν μερες συγκεκριμενες που βγανουν και πρεπει να εισαι σε αναμονη να την βγάλεις, σε ενα παρτ 120 γραμμων προσωπικα μπορει να κανω και 2 ωρες χωρις προγραμμα, αν μπει σε προγραμμα θα δεις το ουρανιο τοξο μαζεμενο ισως και σε αλλες αποχρωσεις που δεν γνώριζες συν τα διαμαντακια μου που θα εχει μεσα, που αυτα θα τα παρει η Μυρτω και θα τα σωσει ή Λιτσααρβ η Τονια ή Αντζελινα η ο Μαγος κλπ κλπ και επί την ευκαιρια αν κ δεν θα το δουν τους ευχαριστω.

Πως μετα να μην παρατανε αλλα παιδια σειρες που ξεκινάνε οταν βλέπουν τι παλουκι ειναι; εκει θελω να καταληξω...

Και τωρα που σφιγγουν οι κwλοι; αν αλλαξει-ξε νομοθεσια και επηρεαζει και srt εγω ταινια δεν κάνω οσο κι αν το λαχταρω. Να διακινδυνεψω την οικογενεια μου για έναν κάλο; Ας την δουν με αγγλικους.. το πολυ πολυ θα μεταφραζουμε και θα τα πασαρουμε ο ενας στον αλλον :Ρ Αλλαζουν τα πραγματα ολο και περισσότερο θα μενουν αμεταφραστα.. γιατι η πειρατεια ξεφυγε πολυ...

Δεν εχει σημασια αν κάποιος που κανει μια μεταφραση το κανει αφιλοκερδως και το διαμοιραζει σε ενα υποτιτλαδικο ο καθενας που το παιρνει μετα τι κάνει καιει την νομοθεσια όμως και θα μας παρει μπάλα ολους. Μακαρι να διαψευστω.
Είμαστε σε περίοδο αλλαγών πάλι και λογικά έχεις ανησυχήσει
 
Καλημέρα σας. Διάβασα με προσοχή όλα αυτά και θεώρησα σωστό να απαντήσω. Εχθές μίλαγα με τον Νώντα ο άνθρωπος τρέχει με την εργασία του και δεν έχει τον χρόνο να δει τι θα κάνει με το site δεν το έκλεισε αλλά θέλει να το φτιάξει καλύτερο να μπορούν να ανεβάζουν και οι χρήστες και όχι μόνο εκείνος γιατί το είχε αυτό το πρόβλημα το site. Τώρα όσο για το άλλο παιδιά έχουμε να κάνουμε με υπουργική απόφαση και όχι με την ΕΠΟΕ οπότε τα πράγματα θα είναι δύσκολα γιατί μιλά η απόφαση για κάμποσα σαιτ με υπότιτλους εκτός τους τρακερ και τα βαρεζαδικα και μου έλεγε ένας ιδιοκτήτης τρακερ σε χθεσινή συζήτηση ότι θα τον κατεβάσει σύντομα. Μας βλέπω όλους να μοιραζόμαστε τα ίδια κελιά αν δεν αλλάξει κάτι σε όλο αυτό.Και εμείς δεν έχουμε πάρει απόφαση τι θα κάνουμε με το δικό μας site είμαστε υπό σκέψη ακόμα.
 
Σελίδες για να ανεβαίνουν ανεξάρτητα ομάδων οι υπότιτλοι υπάρχουν.

Και να κλείσουν αυτές θα υπάρξουν άλλες.

Αλλά αν κλείσουν κυνηγήσουν τις ομάδες που πραγματικά υποτιτλίζουν, θα συρρικνωθούμε και άλλο.

Προσωπικά έχω βαρεθεί, εκτός του ότι είναι μια χρονοβόρα διαδικασία, βλέπεις 3-4 χιλιάδες επισκέψεις...

και οι λίγοι που θα αφήσουν ένα μήνυμα, θα είναι είτε πότε βγαίνει το τάδε επεισόδιο είτε αν θα μεταφράσουμε την τάδε σειρά.

Η αν θα κάνουμε τον τάδε συγχρονισμό.

Ούτε λόγος να μάθουν να συγχρονίζουν, ούτε λόγος να βοηθήσουν να μεταφραστεί η αγαπημένη τους σειρά.

Ενίοτε δε, τους την καρφώνει για μια σειρά που τους έκατσε στο μάτι και παρακαλάνε με 2 - 3 η και 4 ψεύτικα ονόματα να την μεταφράσουμε.

Η παίρνουν σβάρνα τις ομάδες, άλλο όνομα εδώ, άλλο όνομα εκεί....

Αν τους πεις " Ελάτε να βοηθήσετε ", σφυράνε κλέφτικα.

Η βλέπεις στις σελίδες με διαφημίσεις.... (παιδιά μεταφράστε το επεισόδιο επιτέλους!!! ). Γκαβομάρα έχουν;


Όσο και να υπάρχουν οι οδηγοί, άμα δεν "ψηθείς" σε μια ομάδα που υποτιτλίζει....δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα στον υπότιτλο.

Αυτά και άλλα πολλά....με κούρασαν.

Υποτιτλίζω ό,τι μου αρέσει αλλά δεν καίγομαι πλέων.
 
Θωμά, μην ξεχνάς το κάνεις γιατί σου αρέσει, μόλις σταματήσει να σου αρέσει, σταματάς να το κάνεις. Ούτε τα κατεβάσματα μετράνε, ούτε τίποτα άλλο. Ψευτοπαρηγοριές είναι.

Φυσικά και θέλουν να δούνε την αγαπημένη τους σειρά, τι έλεγες να θέλουν να δουν τη μούρη μας;

Βρίσκουν και ομορφότερους!!
 
Πίσω
Μπλουζα Κάτω μέρος