Subs Player - Απορίες και συζήτηση

• Έναρξη μίζας trias
  • Ημερομηνία έναρξης

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Όταν παίρνεις τα εύσημα από έναν άνθρωπο που δίνει τόσα στον χώρο του ερασιτεχνισμού δεν μπορεί να είναι παρά μόνο τιμητικό. Ευχαριστώ antonino, αλλά είμαι ερασιτέχνης και στα δύο. Υπάρχουν πολλοί που θα τα έκαναν πολύ καλύτερα, εγώ όμως αυτό μπορώ και αυτό έκανα και συνεχίζω να κάνω. Από αγάπη για τον χώρο και μόνο. Για το επόμενο διάστημα, όμως, λέω μόνο να υποτιτλίζω. Γι' αυτό βρες καμιά καλή σειρά να ξεκινήσουμε... ;)

Guraideru

Μέλος
Καλημέρα, εγκατέστησα τον player και το update (2 φορές) αλλά μου βγάζει το παρακάτω error "Λάθος στο αρχείο προέλευσης. String was not recognized as a valid DateTime." με αποτέλεσμα να μην φορτώνει κανένα βίντεο και κανένα υπότιτλο εκτος απο το It's A Wonderful Life. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να τι φτιάξω;

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Καλημέρα, εγκατέστησα τον player και το update (2 φορές) αλλά μου βγάζει το παρακάτω error "Λάθος στο αρχείο προέλευσης. String was not recognized as a valid DateTime." με αποτέλεσμα να μην φορτώνει κανένα βίντεο και κανένα υπότιτλο εκτος απο το It's A Wonderful Life. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να τι φτιάξω;
Το θέμα λύθηκε.

aamanatides

Μέλος
Τότε, απλά συνδέεις με hdmi τηλεόραση με υπολογιστή και βλέπεις ό,τι θέλεις στην τηλεόραση. Δεν χρειάζεται να είναι smart. Κι εγώ έτσι βλέπω στην τηλεόραση. Ο player το υποστηρίζει.
Για να το κανω αυτο πρεπει να δουλεψει ο player .Δο κιμασα υα παντα αλλα δεν δουλευει μου βγαζει δεν υπαρχει συνδεση παρ ολο που ρυθμισα τον defenter kai firewall.

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Φίλε μου το μόνο σίγουρο είναι πως ο player δεν έχει επικοινωνία με το internet. Δεν μπορώ να ξέρω από πού τον κόβεις για να βοηθήσω.

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Στην έκδοση 2.0.2.5 θα βρείτε μια αρκετά ενδιαφέρουσα λειτουργία για τη μουσική σας. Τελευταία όλο και περισσότερα mp3 κυκλοφορούν με ενσωματωμένους τους στίχους. Πλέον, καθώς ακούτε το mp3 μπορείτε να διαβάζετε και τους στίχους του τραγουδιού από την οθόνη του player. Αν θέλετε να περάσετε μόνοι σας στίχους σε ένα mp3, μπορείτε από τη λίστα αναπαραγωγής, δεξί κλικ στο αρχείο, επιλογή πληροφορίες και εισαγάγετε τους στίχους.
Χωρίς τίτλο.jpg

• Μου αρέσει
Αντιδράσεις: stelyk

BillyB

Μέλος
Καλησπερα, προσπαθω χωρις επιτυχια να τρεξω τον player. Εχει εγκατασταθει κανονικα, ανοιγει, αλλα δεν παιζει ουτε αρχειο μου βιντεο, ουτε κατι απο subs player explorer.

Συνημμένα

• Screenshot 2021-02-02 211527.jpg
    Screenshot 2021-02-02 211527.jpg
    32,8 KB · Προβολές: 27
  • Screenshot 2021-02-02 211612.jpg
    Screenshot 2021-02-02 211612.jpg
    87,6 KB · Προβολές: 28

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Καλησπερα, προσπαθω χωρις επιτυχια να τρεξω τον player. Εχει εγκατασταθει κανονικα, ανοιγει, αλλα δεν παιζει ουτε αρχειο μου βιντεο, ουτε κατι απο subs player explorer.
Το θέμα έκλεισε. Καλή θέαση.

trias

Διαχειριστής
Επιμελητής
FanSubber
Μου ήρθε ένα μήνυμα με δύο θεματάκια τα οποία βρήκα ενδιαφέροντα.
Το πρώτο αφορούσε το ότι είναι σπαστικό να εμφανίζεται η μπάρα σε πλήρη οθόνη κάθε φορά που κουνάς το ποντίκι ή πατάς πλήκτρο στο πληκτρολόγιο. Έτσι, έδωσα επιλογή για πλήρη απόκρυψη της μπάρας για όποιον θέλει.
Το δεύτερο αφορούσε τη χρησιμοποίηση πλήκτρων για κάποιες λειτουργίες. Έτσι, έκανα μια κάποια διαχείριση με το spacebar για play/pause, ctrl+enter για είσοδο/έξοδο σε πλήρη οθόνη, τα βελάκια δεξί/αριστερό για +/- 10 δευτερόλεπτα και φυσικά παρέμεινε το esc για έξοδο από πλήρη οθόνη.
Δεν ξέρω αν θέλει κανείς κάτι άλλο. Κάτι που τον προβληματίζει και θέλει να είναι διαφορετικό ή κάτι που λείπει και το βρίσκει χρήσιμο.
Για να μην βγάζω κάθε λίγο και λιγάκι αναβαθμίσεις, αν θέλετε γράψτε μου τι άλλο θα θέλατε να κάνει ο player.
Θα περιμένω ως την άλλη Δευτέρα πριν βγάλω νέα αναβάθμιση με τα παραπάνω στοιχεία και ό,τι άλλο ζητηθεί.

Soto

Μέλος
Καλημέρα σε όλους
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει subs player για περιβαλλον Mac

Μπλουζα Κάτω μέρος